UFC

„Zero techniki, zero rytmu” – Jiri Prochazka zainspirowany stylem walki Dricusa Du Plessisa na UFC 312

Jiri Prochazka był pod wrażeniem chaotycznego stylu walki Dricusa Du Plessisa na UFC 312 w Sydney.

Niesłynący nigdy z najbardziej poukładanego stylu walki były mistrz wagi półciężkiej Jiri Prochazka podjął się krótkiej analizy poczynań Dricusa Du Plessisa w rewanżowym starciu z Seanem Stricklandem na UFC 312 w Sydney.

W toczonym niemal wyłącznie w płaszczyźnie kickbokserskiej pojedynku Afrykaner pokonał Amerykanina na pełnym dystansie, po raz drugi broniąc tytuł mistrzowski kategorii średniej.

Jak się okazuje, starcie to śledził wspomniany Jiri Prochazka. Czeski awanturnik w bardzo osobliwy sposób podsumował występ Afrykanera, z jednej strony zwracając uwagę na chaos w jego poczynaniach, ale z drugiej – dostrzegając w takim podejściu inspirację.

– Gratulacje, Dricusie Du Plessisie – napisał Denisa na platformie X. – Zero techniki, zero rytmu, ale 200% aktywności i presji, szczególnie jak na mistrza. To było coś inspirujące.

Nic póki co nie wskazuje na to, aby drogi Du Plessisa i Prochazki – a zatem zawodników, którzy z na poły bałaganiarskiego stylu walki uczynili swój największy atut – miały się w najbliższym czasie skrzyżować, ale… Scenariusza takiego nie sposób wykluczyć.

Afrykaner ma bowiem na oku mistrz wagi półciężkiej Alexa Pereirę, nie ukrywając, że gdy ugruntuje swoją pozycję w 185 funtach, chętnie ruszy po drugi tytuł mistrzowski.

Z kolei Jiri Prochazka – opromieniony niedawnym zwycięstwem nad Jamahalem Hillem – od pewnego czasu kusi przejściem do kategorii średniej. Czech twierdzi, że nie miałby żadnego problemu ze ścięciem dodatkowych kilogramów. Wagowo nie jest bowiem dużym półciężkim.

Ten sondaż jest zakończony (od 15 dni).

Jiri Prochazka vs. Dricus Du Plessis - kto wygrałby?

Dricus Du Plessis
55.66%
Jiri Prochazka
44.34%

Poniżej podsumowanie rewanżu Du Plessisa ze Stricklandem.

Wszystkie walki UFC można obstawiać w Fortunie z ZAKŁADEM BEZ RYZYKA – DO 100 ZŁ

Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Back to top button