Historyczne spadki – akcje Viaplay spadły aż o 60%! Problemy partnera medialnego KSW!
Spółka Viaplay – medialny partner KSW – doznała w poniedziałek rekordowych spadków na giełdzie w Sztokholmie.
W sobotę KSW z przytupem powróciło po sześciu latach na warszawski Stadion Narodowy, organizując monumentalną galę KSW Colosseum II, a tymczasem w poniedziałek fatalne wieści napłynęły od partnera medialnego polskiego giganta – firmy Viaplay. Otóż, akcje szwedzkiej spółki spadły na otwarciu giełdy w poniedziałek aż o 60%, sięgając historycznych nizin.
Powyżej kursy akcji Viaplay w ostatnich pięciu latach.
Jak podaje Reuters.com, powodem tak dramatycznego spadku wartości akcji Szwedów jest ujawnienie informacji o problemach finansowych firmy oraz nieustannie rosnących kosztach działalności na rynku streamingu. Popyt na Viaplay spadł zarówno w Skandynawii, jak i na innych rynkach, także z uwagi na wzrost ceny subskrypcji. W rezultacie posadę stracił dotychczasowy prezes spółki Anders Jensen, a firma ogłosiła, iż wycofuje się ze swoich długoterminowych prognoz dotyczących rozwoju finansowego, zapowiadając też aktualizację perspektyw średnioterminowych – tj. najprawdopodobniej ich korektę.
Krótkoterminowe prognozy wzrostu sprzedaży na 2023 rok ograniczono z 24-26% na 16-17,5%. Zapowiedziano, że cięcia kosztów potrwają dłużej niż pierwotnie przyjmowano, szacując, że strata operacyjna w drugim kwartale wyniesie 23-27,5 mln dolarów.
Szwedzka spółka działa na 33 rynkach i ofertuje bogatą ofertę sportową, uzupełnioną też o produkcje rozrywkowe – filmy, seriale, dokumenty. Na koniec drugiego kwartału tego roku Viaplay posiadało 7,6 mln użytkowników.
Nie wiadomo póki co, czy problemy Viaplay jakkolwiek odbiją się na współpracy Szwedów z KSW. Firmy łączy wieloletnia umowa. Prawdopodobnie – wzorem współpracy UFC z ESPN – Viaplay płaci KSW ustaloną kwotę za każdą galę. W ramach współpracy Polacy zrezygnowali z systemu PPV, zobowiązując się też do organizacji 12 gal w roku.
Fortuna Online to legalny bukmacher. Gra u nielegalnych firm jest zabroniona. Hazard wiąże się z ryzykiem.
Skończył się darmowy pieniądz. Do tego duża inflacja. Nie oni pierwsi i nie ostatni.